Parafialny Klub Sportowy Danków - strona nieoficjalna

14 styczeń 2012 - Turniej w Lipiu

AWF Warszawa - 3-4 luty 2012

pon.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

MINI EURO 2012 w Powiecie Kłobuckim

• autor: ks. Tomasz , 2012-06-03 23:21

W organizowanym przez Parafialny Klub Sportowy św. Stanisław Danków, objętym patronatem i współfinansowaniem przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku turnieju piłkarskim dla zawodników z rocznika 1999 i młodszych, zakończyły się eliminacje. 28 maja (poniedziałek) na boisku sportowym w Lipiu rozegrane zostaną półfinały.

Już od kwietnia w szkołach, a potem w gminach, trwały rozgrywki eliminacyjne. Teraz na boisku w Lipiu 28 maja od godziny 9.00 zagrają w półfinałach te drużyny, które w rozgrywkach eliminacyjnych zajęły wysokie miejsca w grupach. Wyniki półfinałów przesądzą o udziale w finale imprezy, który zostanie rozegrany 8 czerwca w ramach IV Ogólnopolskiego Turnieju z okazji Dnia Dziecka „Droga do Euro 2012 - gramy o złota Piłkę”.

Reprezentacje Szkół wyłonionych w eliminacjach do półfinału (patrz regulamin) ze względów organizacyjnych zgłaszamy do 25 maja 2012 r. :

ks. Tomasz Kośny tel. 505837856 lub mgr Karol Żerdzinski tel. 781253112

Tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się na boiskach Polski i Ukrainy sprzyjają podejmowaniu inicjatyw propagujących piłkę nożną wśród najmłodszych.

Z niecodzienną inicjatywą wyszedł ks. Tomasz Kośny  z Parafialnego Klubu Sportowego z Dankowa .

- Wystąpiłem do wszystkich Dyrektorów Szkół terenu Powiatu kłobuckiego, aby wspólnie zorganizować turniej pod nazwą MINI EURO 2012 - mówi ks. Tomasz. Spotkało się to  z pozytywnym uznaniem w Starostwie Powiatu Kłobuckiego i wraz z Powiatowym Szkolnym Zawiązkiem Sportowym podjęliśmy się organizacji imprezy piłkarskiej.

Honorowy patronat obieli Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polski, Marszałek Województwa Śląskiego, Duszpasterstwo Sportowców  przy Episkopacie Polski.

Turniej będzie przeznaczony dla chłopców z rocznika 1999 i młodszych  Inicjatywa już spotkała się z aprobatą lokalnego środowiska sportowego. - To kolejny  tego typu pomysł w Polsce - mówi ks. Tomasz Kośny z Parafialnego Klubu Sportowego z Dankowa. - Sądzę, że za nami pójdą także jeszcze  inne powiaty, nie tylko z naszego województwa.

Impulsem do organizacji imprezy jest rosnący - w stale atomizującym się społeczeństwie konsumpcyjnym – deficyt aktywności społecznej. W szczególności: deficyt form aktywności fizycznej czyli np. sportowej.

W przypadku dzieci - w tym uczniów szkół podstawowych czyli adresatów imprezy – mamy do czynienia z zyskującymi na znaczeniu, wzorcami życia niehiginicznego., pozbawionego aktywności fizycznej. Wzorcami stymulowanymi przez powszechny dostęp do komputerów, internetu i szeroką ofertę multikanałowych tv.

Oferta niniejsza jest inicjatywą z gatunku tych, które miałyby zapobiec ujemnym efektom tego zjawiska.

Planowane przedsięwzięcie ma skłonić do zachowań higienicznych i prospołecznych jednocześnie.

Impreza tego typu, zwłaszcza jeśli jest powtarzalna, może wygenerować (również spośród uczestniczących w niej dzieci) grono liderów, gotowych podjąć w przyszłości samodzielne inicjatywy społeczne służące lokalnym populacjom.

Zgłoszenia: tel.505837856, mail: kostomek6@interia.pl
Pomysłodawcy turnieju zakładają przeprowadzenie eliminacji gminnych, międzygminnych . Wyłonią one zespoły, które zagrają w turnieju głównym.

Spotkania finałowe odbędą się 8 czerwca na boisku sportowym Lipiu  podczas IV Ogólnopolskiego turnieju z okazji Dnia dziecka z udziałem drużyn z Ukrainy. - Najlepsze zespoły będą nagradzane – obiecują organizatorzy piłkarskich rozgrywek.

REGULAMIN i INFORMACJE

Urzesnicy i harmonogram rozgrywek [PDF]

Autor: Treść:pozostało znaków:

zajęcia1.jpg

Wielki Festiwal Piłkarski dla Dzieci 3 listopad 2010 r.
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.